הספר החדש של לייזה פאנלים

קל קל קל הספר החדש של לייזה פאנלים

אם כבר לבשל, אז בקלות ובכיף: הספר החדש של לייזה פאנלים.

למרות שאני טיפוס מאוד דיגיטלי, אני אוהבת לדפדף בספרי בישול וגם לבשל מהם, לכתוב עליהם הערות ולהכתים אותם. בשבועיים האחרונים הכנתי כמה תבשילים טובים מהספר החדש של לייזה פאנלים.
שם הספר, "קל, קל, קל", קצת מטעה בהתחלה. זה נראה עוד ספר של מתכונים קלים ומסתבר שמדובר בגישה (מבורכת) של התייחסות לבישול (ולחיים בכלל) בקלילות. או כמו שסבתא שלי אמרה: את בוחרת איך להסתכל על הדברים.

אם אני כבר מזכירה את סבתא שלי, ברור שהדבר הראשון שבחרתי להכין מהספר הוא "מרק גריסים נפלא" (עמוד 50). אצלנו במשפחה היו מכינים אותו לפחות פעם בשבוע ואין היום מי שיוכל לעזור לי לשחזר את המתכון. המרק שהכנתי יצא ממש-ממש כמו זיכרון הילדות שלי וגם אלו שלא חולקים את אותם זכרונות אהבו אותו מאוד.

עוד מתכון שקיבל מחמאות הן "קציצות פראסה קלאסה" (עמוד 118). כשיש פראסה טובה בעונה, כדאי להכין אותן כי פראסה עושה טוב לקציצות בשר.

על הדרך, יש בספר גם טיפים לשיטות הכנה יעילות. לדוגמא, בקציצות, ככל שיש יותר שמן במחבת, כך הקציצות יהיו פחות שמנוניות. טיפ נוסף הוא בהכנת הבצקניות של הגולאש: איך צריך להיות המרקם וכמה פשוט להעביר אותן דרך כף גדולה עם חורים.

בספר יש תמונה טובה שממחישה איך צריך להיות המרקם של הבצקניות (עמוד 64).
בספר יש תמונה טובה שממחישה איך צריך להיות המרקם של הבצקניות (עמוד 64).

ספר מומלץ – גם לשימוש עצמי ואני בטוחה שהרבה אנשים ישמחו לקבל אותו כמתנה.

השארת תגובה