קיץ: הגיעו אלינו 2 משקאות רום חדשים

החברה הסקוטית מבית ישרקו, משיקה בימים אלו, שני מוצרים חדשים מחברת 'אל דוראדו'. רום המיושן 5 שנים ורום המיושן 12 שנים.

כתבתנו עדי סביון, טעמה וחייכה:
דמיינו לעצמכם את החופשה הבאה שלכם. ים תכול וצלול, שמש מרצדת על צדפים שנשטפו אל חוף בתולי משופע גרגרי חול רכים ובהירים, עץ קוקוס בודד נח לו במן עיקום מקסים, מאחוריכם הכל שופע ירוק, וניתן לשמוע רק את גלי המים המלטפים את החול. חופשה אידאלית.
את האווירה הזאת רוצים להעביר מותגי הרום החדשים שנחתו בארצנו, Diplomatico ו –El Dorado.
כשטעמתי את הדיפלומטיקו ריזרבה, זוהי היתה תחושה שנחתה עליי. טעמים עדינים של פירות יער, מעט ענבים ומיני תבלינים (קינמון, ואזכור פעוט של מוסקט) השתלבו במין נינוחות שלא מצאתי במשקאות אחרים, כמו וויסקי או וודקה.
בעשור האחרון נכנס הרום לצורת "השתייה הנקייה" (sipping), וטוב שכך. על אף אחוזי האלכוהול שבו, הוא נוח לשתייה, קליל, ובעל טעמים מפתיעים.
בנוסף לרום הנקי, טעמתי שני קוקטיילים נהדרים של מסעדת "לה אוטרה". האחד עם אותו דיפלומטיקו ריזרבה המדובר, כלל גם סירופ שקדים, נקטרינות ואשכוליות אדומות והיה נעים מאוד, מרענן בשל הטעמים החמצמצים מעט ועדין בשל סירופ השקדים.
השני, נעשה בעזרתו האדיבה של האל דוראדו 5, וכלל גם קולה וFernet-Branca. הקוקטייל הזה היה הרבה יותר עוקצני, עם טעמים יותר מודגשים ונוכחות מרשימה.
לסיכום – שני מותגי הרום החדשים ראויים לשם שנוצר להם בעולם (דיפלומטיקו התברג לרשימת הטרנדיים ביותר לשנת 2015 בעולם הרום), ואולי גם בארץ ייצא הרום אל מחוץ לקוקטיילים ויוגש במנות נקיות, וכך נוכל כולנו להרגיש קצת כמו יורדי ים אנגלים.

רום אל דוראדו 5 שנים
רום אל דוראדו 5 שנים

אל דוראדו הוא מותג של יצרנית הרום הגדולה דמררה, השוכנת בקריביים. טעמי העץ, מהחביות בהן מתבגר ומתיישן הרום מוגברים ומועצמים הודות לאקלים המקומי ותהליך ההתיישנות של הרום באזור הזה מואץ מאוד, כאשר רום בן שמונה שנים שקול למעשה לרום שהתיישן כ- 16 שנים במקומות אחרים.

רום אל דוראדו המיושן 5 שנים: הרום עובר יישון בחביות ברבן. מחיר מומלץ : 155 ₪ , אלכוהול: 40%

רום אל דוראדו 12 שנים: התיישן בחביות ברבן. מחיר מומלץ : 225 ₪ , אלכוהול: 40%

את רום אל דוראדו – ניתן להשיג בסניפי טיב טעם, בחנויות מקצועיות ומסעדות וברים נבחרים

השארת תגובה