דיאלנה – מסעדה חדשה בירושלים

דיאלנה זה "שלנו" במרוקאית

דיאלנה מסעדה כשרה חדשה בירושלים

מאת: דני ססלר

כשבאנו ל"דיאלנה" החלטנו שרק טועמים, כי אנחנו לא אוכלים פחמימות [לעיתים גונבים..]. האתגר הגדול ב"דיאלנה" שהוא פרנה-בר שזה אומר שהבסיס לכל מנה הוא הפרנה והוא ממולא בתבשילים צפון אפריקאים.
השילוב הזה; תבשיל ברוטב עשיר, בדרך כלל קצת חריף [אפשר לבקש גם בלי] מתובל במיטב התבלינים והמסורת המדברית, עם מיטב הבשרים שרוככו בבישול ארוך, הוא בעצם המבחן האולטימטיבי של שומרי הדיאטות למיניהן. במילים אחרות, אלו הם לחמי-פרנה שלא עומדים בעסיסיותם.

ואכן זה היה המצב, אכלנו [בלענו] הכל כולל הכל ועד הסוף ולא הותרנו דבר [למרות שהשתדלנו, ונשבענו שמחר דיאטה. מה מחר, עוד רגע]. 

דיאלנה מסעדה כשרה בירושלים

והכל (באמת הכל) היה טעים, מענג ומתובל ביד מנוסה. אכלנו פרנה עם נתחי לחי עגל שבושלו 5 שעות שהיו רכים כמו נשיקה על הלחי, עוף שנצלה בטאבון אחרי ששהה במרינדה 24 שעות (מי מאיתנו שאינה חובבת עוף סיימה את המנה שלה עד תום). גם אסאדו עצם שלאחר שנעשה במעשנה בושל ארוכות בציר בקר ואסאדו כמו אסאדו שמנמן הוא נהדר. והטחול ממולא נפלא ושקדי עגל ענוגים ומתובלים מעניין. כל מנה מוגשת עם סלטים מרוקאים שהופכים את הכל לענוג וטעים-אש. יש כמובן קוקטייל ערק לימונים, ובכלל תמצאו שם מגוון לא קטן של כל האניסים. 

ובלילה התפריט מתעשר במנות קטנות כמו סיגרים עם חלקי פנים, נקניקיות מרגז וסלטים שונים. 

כל מה שנגיד על יד מתבלת טובה ושף מקצועי [רונן דברת בלוך] שמבשל כמו שלמד מסבתא שלו ישמע אולי בנאלי, אבל זו האמת. האוכל מאד מקצועי ויחד עם זאת פשוט וביתי. והגברת המגישה, שמחייכת לאורחים, ומסבירה באורך רוח, היא הילה [דברת בלוך].

דיאלנה מסעדה כשרה בירושלים של השף רונן דברת בלוך

 

המסעדה משדרת עממיות מזרחית ונוחיות [יש גם ספות]. אפשר לשבת על הבר הגדול ולהציץ לסירים, או לשבת באזור הפנימי שיש בו כמו מרפסת שוק בו גם פינות ישיבה נמוכות.

בקיצור, אחלה מקום.

דיאלנה | כשר | שוק מחנה יהודה, רחוב אגריפס 127, ירושלים | 050-9888127
א' – ג' 11:30 – 23:00, ד'- ה' 11:30 – אחרון הלקוחות, ו' 11:30 – 16:00, מוצ"ש 23:30 – אחרון הלקוחות

 

דיאלנה מסעדה כשרה של השף רונן דברת בלוך המחירים
אם שאלתם את עצמכם איך המחירים, הם ממש הוגנים, בין 49 ש"ח ל – 75 ש"ח למנה

השארת תגובה