פסטיבל הבירה בטיב טעם

פסטיבל הבירה בטיב טעם נחגג במהלך חודש יולי.

עד לפני כשלושים שנה, בירה הייתה דבר פשוט. היית נכנס לפאב, בוחר אחת מבין שלושה או ארבעה סוגים, ונסגר העניין. סביר גם שהאפשרויות שעמדו מולך היו בירה כהה או בהירה, בלי יותר מדי הסבר מעבר לצבע.

היום – המצב שלנו שונה לגמרי. ההיצע הרחב של חומרי הגלם, צורות ההגשה ואופן ההכנה של הבירות מחייבים אותנו לעמוד בקצב "בירות הבוטיק", ותאמינו לי שאין דבר יותר מלהיב מזה לקראת ימי הקיץ החמים, כי לך תמצא תחליף לבירה קלילה וצוננת בשישי בצהריים בחוף הים, או לבירה כהה ומרירה להעביר איתה את משחקי היורו המתרחשים עלינו לטובה.
למזלנו, בדיוק בשביל זה מתקיים פסטיבל הבירה בטיב טעם, ולכבודו כתבתכם הנאמנה, עדי סביון, טעמה מספר בירות בוטיק.

הבירה הראשונה שטעמתי הייתה בירה של מבשלת "קיאוצ'י" היפנית, מבשלה שהוקמה על בסיס מזקקת סאקה. הwhite ale hitachino, בירה עדינה, עם כשות בעלת טעמי תפוז וכוסברה, 5.5% אלוכוהול. מושלמת ליום קיץ חם בחוף גורדון.

בירה של מבשלת קיאוצי היפנית
בירה של מבשלת קיאוצי היפנית

בירה נוספת שטעמתי הייתה "סימקו 3" של מבשלת "ריגלה" (5% אלכוהול, pale ale), מבשלה גרמנית בסגנון אמריקאי (חתרני, משהו). הבירה הזו מלאה בארומות של פירות – אפרסקים ומנגו בעיקר. בהירה, קלילה, נהדרת לערב רגוע אחרי יום עבודה עמוס.

סימקו 3 בפסטיבל הבירה בטיב טעם
סימקו 3 בפסטיבל הבירה בטיב טעם

הבירה הבאה הייתה בירת אגוזי לוז (6.2% אלכוהול) של מבשלת "רוג" האמריקאית, שהייתה מפתיעה ונהדרת בעיני. בירה עם טעם חזק מאוד של אגוזי לוז, כהה עם מרירות קלה. מבשלת "רוג" מייצרת את הבירות שלהם באופן עצמאי ואפילו מגדלים את הכשות שלהם בעצמם. מתאימה מאוד לערב ספורט על הספה עם חברים.

בירת אגוזי לוז
בירת אגוזי לוז

הבירה האחרונה שטעמתי הייתה "גולדן דראאק" (דרקון הזהב), 10.5% אלכוהול בנפח, טריפל אייל. בירה מתוקה ביותר, עם טעמי טופי מאוד מודגשים. מתאימה לחובבי ז'אנר הבירות המתוקות והחזקות, עליי היא פחות התחבבה. תתאים גם עם קינוחים, או אולי לאיזו ארוחת שחיתות בשרית.

בירת דרקון הזהב
בירת דרקון הזהב

סעו לסניפי "טיב-טעם", נצלו את ההנחות וההטבות על הבירות, ובעיקר נצלו את המגוון של למעלה מ 500 בירות שמדפיהם מציעים לכם – בירות ישראליות, גרמניות, אוסטריות, רוסיות וכולן מרשימות, מפתיעות ומיוחדות. המבצעים משתנים בהתאם לבירות (ותקפים רק לחודש יולי), אך באופן כללי תשלמו על זוג בקבוקי 330 מ"ל בין 22 ל 32 שקלים חדשים.

לדף הפייסבוק של טיב טעם

השארת תגובה