בנימינה. יינות זולים בכסף ועשירים בטעם

אני רוצה להתעכב רגע על יינות לא יוקרתיים ולא יקרים, יחד עם זאת טובים. יקבי בנימינה הפיקו גם השנה את סדרת היינות העממיים שלהם. אני כותב "עממיים" מתוך כבוד והערכה ליקב.  

היינות טובים, טובים מאד, שווים לכל נפש ואפשר לשתות אותם במחירים של 20 – 50 שקל (תלוי בסדרה). אפשר להנות מהיינות "בלי לחשוב". לא צריך לבהות בנקודה בלתי נראית באויר אחרי כל שלוק ולמלמל "אפרסקים" או "מחטי אורן לחים" (אפשר אבל לא חייבים). רק לשתות אותם ולהנות מהטעם, לשתות עם האוכל ואפילו בלעדיו.

יש להם יין שמתאים אפילו לחומוס, גם לחריימה, גם לגפילטע-פיש עם חריין (ר' סגולה י' שוואית) למשל טבע גרנאש בלאש, בציר 2016. רוזה צעיר ורענן. מאד פירותי יש לו ריחות של פרדס, הוא עדין מאד, קל לשתיה ומעט מתקתק והוא עולה 20 שקל. טעם החיים האידאליים. יין משמח מאד. שתו אותו בפיקניק, במרפסת, או תוך כדי ארוחה. ארץ ישראל תראה לכם כמקום אידאלי.

השרדונה מסדרת BIN מבציר 2016, הוא יין שמתאים לכל ארוחה, לכל מנה, החל מסלטים ודגים וגם עם פסטה ובשרים  או ארוחה צמחונית מלווה בגבינות. עם ריחות בולטים של אשכוליות. שתו אותו קריר.

תמצאו גם יין שהולך עם תבשיל בשר יוקרתי, סטייק אנטריקוט ושוק כבש. למשל, מרסלן, מבציר 2014, שהוא יין בעל גוף בינוני עד מלא, כמעט סמיך, מאד פרחוני עם טעמי שזיף, וניל, חמאה ותבלינים. 50 ש"ח. שווה כל שקל.

יין קברנה סוביניון-מרלו, מסדרת יוגב בציר 2014 הוא  יין שמורכב חצי-חצי, מרלו וקברנה סוביניון. זהו יין מאוזן, עם טעם וריח של פרי אדום ותבלינים, גוף בינוני. מתאים מאד לארוחות חגיגיות, בשריות. 35 ש"ח. אחלה.

אם אתם מתעניינים, תוך כדי שתיית יין, ברמת החומציות של הענבים, או באיזה גובה גדלו הענבים מהם הפיקו את היין, אלה לא היינות בשבילכם. אם אתם אוהבי יין, אם אתם אוהבים לשוחח עם חבריכם תוך כדי הארוחה ולאו  דווקא על היין, אלה היינות שלכם.

יינות בנימינה
יינות בנימינה

 

לדף הפייסבוק של יקב בנימינה

עוד יינות מומלצים לפסח

השארת תגובה